Aktualna data: 30 maja 2015r

nasze galerie

Aktualności - ważne wydarzenia

Z górki na pazurki

2013-10-14 15:24

                                        „ Z górki na pazurki”

 

  Dzisiaj 14 października w grupie Zielonej odbyło się podwójne święto. Panie otrzymały od dzieci i rodziców piękne bukiety kwiatów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Bardzo, bardzo dziękujemy.

  Wielką niespodziankę sprawił nam również Pan Bogdan tatuś Maksymiliana, który zaprezentował nam swoje hobby- czyli sport rowerowy. Razem ze swoją koleżanką panią Jadwigą pokazali profesjonalne stroje do jazdy na rowerze w różnych porach roku. Omówili również różnice między poszczególnymi typami rowerów. Chłopcy z ogromnym zainteresowaniem oglądali rowery; dotykali kierownicy, ramy, siodełka i zadawali bardzo profesjonalne pytania. Na przykład gdzie można jeździć na rowerze? Pan Bogdan cierpliwie odpowiadał na pytania dzieci, jednocześnie przypominając o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i przestrzeganiu przepisów drogowych. Dziewczynki oświadczyły, że jazda na trzech kółkach nie jest taka trudna i że „najbardziej na świecie lubią jeździć na rowerze”.

  Tatuś Maksa przedstawił zalety uprawiania tego właśnie sportu. Warto uświadomić sobie, że jazda na rowerze może być wyjątkowo przyjemnym i pożytecznym zajęciem. Może także być atrakcyjną formą spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

 • Pozwala zmniejsza nagromadzone napięcie - tym samym ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne.
 • Wzmacnia mięśnie.
 • Jest wyjątkowo atrakcyjną formą spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, nawet maluchy mogą podróżować z rodzicem, umieszczone w specjalnym siodełku.
 • Umożliwia poznawanie nowych osób i miejsc.
 • Jest przyjazna dla środowiska – w przeciwieństwie do innych środków transportu, w jej trakcie nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje chemiczne.
 • Pozwala zaoszczędzić pieniądze na benzynie i biletach. Nie tylko studenci, uczniowie, ale również pracownicy firm i urzędów decydują się często w ten sposób dojeżdżać do pracy oraz szkoły.

Pan Bogdan szczególną uwagę zwrócił na bezpieczeństwo. Dlatego uczyliśmy się znaków drogowych. Wiemy jak zachować się na ulicy i ścieżkach rowerowych. Będziemy przypominać o tym Rodzicom. Pamiętamy więc:

 • Jeżdżąc na rowerze, czy to po mieście, czy po leśnych szlakach, warto pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i przestrzeganiu przepisów drogowych. Przed każdym wyruszeniem w trasę należy sprawdź, czy rower jest sprawny (szczególnie hamulce, światła, powietrze w oponach).
 • Staraj się być "widoczny", szczególnie jeśli planujesz jazdę wieczorem, w niekorzystnych warunkach atmosferycznych itp. – możesz nosić koszulkę odblaskową, na rower założyć odblaski.
 • Pamiętaj, że noszenie kasku rowerowego jest bardzo ważne - w razie wypadku, zmniejsza ryzyko poważnych urazów głowy.
 • Podczas wyprzedzania zaparkowanych samochodów, zachowaj ostrożność – ktoś może niespodziewanie otworzyć drzwi samochodu.
 • Nie używaj słuchawek podczas jazdy na rowerze – nie usłyszysz klaksonu samochodu.
 • Nigdy nie używaj telefonu komórkowego podczas jazdy na rowerze.
 • Miej przy sobie podstawowe narzędzia do naprawy usterek w rowerze oraz telefon komórkowy, aby zadzwonić po pomoc w razie potrzeby.
 • Warto jeździć na rowerze

 

Nasza rada:

 

Jazda na rowerze jest fantastycznym sposobem spędzania czasu, nie tylko sprawia wiele frajdy, ale również wzmacnia organizm i pozwala zachować jego sprawność na długo. Jeśli nie masz pomysłu na hobby, nudzisz się w weekendy, nie wiesz jak  odstresować napięcie - porozmawiaj z rodziną, znajomymi. Zbierzcie grupkę "rowerową" i wybierzcie się gdzieś wspólnie. Na początku, kondycja pewnie nie pozwoli Wam na dłuższe wyprawy…, jednak z czasem, wraz z każdym przejechanym kilometrem, świat stanie otworem przed waszymi dwoma kółkami.

DSC 0628
DSC 0629
DSC 0630
losowe fotografie zobacz wszystkie
S6303727
DSCN8014
PICT9063
DSCN6540